בלוג אוקטובר 2018

Hedva.png

בואו נערוך היכרות

נעים מאוד, אני חדוה יחיאלי, רכזת החינוך בספריא ישראל.

אני נשואה לאביעד ואמא של בארי, אילה ונגה.

לתפקיד הרכזת הגעתי מרקע המשלב בין בית המדרש ועולם החינוך.

חינוך בעיניי הוא (בין השאר) משפך שמביא לעולם ומתווך לו רעיונות גדולים. הוא היכולת לתת בידיים של אחרים כלים כדי להביע, לפתח ולהמריא.

בית המדרש הוא נקודת המוצא שלי אל העולם והוא המקום שבו לבי נמצא.

בית המדרש הוא המנוע שמאחורי תודעת החינוך שלי, והשתמשתי בכלים שרכשתי בו הן בשנות ההוראה שלי והן בשדה החינוך הבלתי פורמאלי.

אני מאמינה שאתר ספריא מציע ומאפשר למורים ומחנכים ללמוד וללמד עם הלב הפועם של בית המדרש.

חינוך בספריא

תפקיד רכזת החינוך בספריא נולד כמענה לצורך שעלה מהשטח. התברר שלא די בהפיכת ארון הספרים היהודי לזמין לכול, אלא יש צורך גם להנגיש אותו, לפלס נתיבי חיבור אל הארון הזה. בבלוג הזה אציע דרכים, כלים ומקורות שיש בספריא שיכולים לעזור הן ללומדים הן למלמדים.

פיילוט ספריא בבתי הספר

בימים אלה אנחנו נמצאים בשלבים אחרונים של בחירת בתי הספר שאיתם נעבור בשנת הלימודים הנוכחית תהליך ראשון מסוגו של למידה עם ספריא בכיתה. אנחנו מתרגשים מכך מאוד ומחכים לראות ולדווח על התוצאות מהשטח. נמשיך ונעדכן!

השתלמות מקוונת - מיקרו קרדיטציה

קורסי מיקרו קרדיטציה הם קורסים מטעם משרד החינוך של למידה מקוונת מרחוק (MOOC) עליהם ניתן גמול. קורסים אלה קצרים יותר מהמקובל (10 ש"ש) וממוקדים ברכישת מיומנות ספציפית ופרקטית.

לספריא יש שני קורסים של מיקרו קרדיטציה! הירשמו ולמדו בקצב שלכם ובזמן שנוח לכם.

מוזמנים לראות את הסרטון מקדים לקורס הראשון ולהתרשם.

הירשמו לקורסים כבר עכשיו:

קורס 1 – שימוש נכון בדף המקורות של ספריא כדי ליצור למידה פעילה.

קורס 2 – איך ללמד בכיתה הטרוגנית באמצעות ספריא

מראה מקום

הסתיו הגיע ואיתו התפילה והתקווה הגדולה לגשם הטוב. העיסוק בגשם מקפל בתוכו שאלות הנוגעות לשכר ועונש, לארץ ישראל, לתפילה, לקשר בין אדם לאלוהיו ועוד ועוד.

מצורף כאן דף מקורות "גשם - מדין לרחמים". מוזמנים ללמוד, ללמד, לערוך, להוסיף, להעתיק ולהפוך את הדף הזה לשלכם. כמו בכל דף מקורות של ספריא, גם דף זה הוא הזמנה לטיול. המקורות מקושרים ומחוברים למאגר ספריא ומאפשרים לכם ליצור את החיבורים שלכם.

כאן לכל שאלה, תגובה והערה.

hedva@sefaria.org

מוזמנים לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק .